Ultradźwięki w kosmetyce – zabiegi nie tylko na twarz

W kosmetyce i medycynie estetycznej coraz powszechniej wykorzystywane są ultradźwięki. Zabiegi z ich użyciem są z reguły nieinwazyjne, skuteczne i bezpiecznie nawet u osób z cerą wrażliwą i naczynkową. Jak działają na naszą skórę fale ultradźwiękowe i w jaki sposób wykorzystuje się je dla urody?

Ultradźwięki emitowane przez specjalne urządzenia to nic innego jak fale dźwiękowe o niesłyszalnych dla nas częstotliwościach. Wprawiają one w drgania powietrze, wodę, a także tkanki naszego organizmu. W ten sposób mikrodrgania czy swoisty masaż rozbijać może zalegającą tkankę tłuszczową, poprawiać mikrokrążenie i stymulować tkanki do odbudowy, a także rozgrzewać i rozluźniać mięśnie twarzy, sprawiając, że zmarszczki są rozprostowane. Od częstotliwości, rodzaju urządzenia i jego głowicy, zastosowanych kosmetyków i obszaru ciała zależy, jakie efekty osiągniemy.

Dzisiaj właściwie każdy renomowany salon kosmetyczny, nawet niewielki, ma w ofercie zabiegów pielęgnacyjnych peeling kawitacyjny i sonoforezę. Warszawa ma wiele salonów [więcej: opinie o kosmetyczkach] oferujących zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem urządzeń najnowszej generacji, warto więc je wypróbować.

Peeling kawitacyjny to znakomity sposób na oczyszczenie porów i usunięcie zrogowaciałego naskórka, odpowiedni dla delikatnej i skłonnej do podrażnień skóry [więcej: pielęgnacja skóry wrażliwej]. Sonoforeza natomiast pozwala za pomocą ultradźwięków „wtłoczyć” substancje odżywcze i lecznicze w głębsze warstwy naskórka, do których nie przenikają nałożone na skórę kremy czy maski. Może być wykorzystywana do zabiegów odmładzających, na naczynka czy też na cerę z niedoskonałościami i przetłuszczającą się, jak też dostarczyć optymalnego odżywienia i nawilżenia zmęczonej i przesuszonej skórze. Po przeprowadzeniu sonoforezy, najlepiej w połączeniu z wcześniejszym oczyszczeniem cery twarz jest jędrniejsza, rozjaśniona i świeższa, bardziej wypoczęta.

Coraz popularniejsze stają się zabiegi ultradźwiękami na cellulit, a także wspomagające odchudzanie – rozbijanie nieprawidłowo ukształtowanej tkanki pod skórą ułatwia spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn, zmniejsza opuchlizny i opóźnia ich nawroty [więcej: ultradźwięki w medycynie]. Skóra na udach, pośladkach czy innych częściach ciała dotkniętych „pomarańczową skórką” staje się gładsza i bardziej napięta. Zabiegi ultradźwiękowe przynoszą znakomite efekty, najlepiej, kiedy wykonywane są seriami. Nie podrażniają skóry, choć oczywiście istnieją przeciwwskazania, jak do każdego zabiegu – stąd zawsze wcześniej o stan zdrowia i inne kwestie powinna wypytać nas przed ich wykonaniem kosmetyczka.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>