Masaż – nie tylko dla relaksu

Człowiek bardziej świadomy swojego ciała, czyli potrafiący wyczuwać napięcia w mięśniach wie, kiedy potrzebuje odprężenia. Jest co najmniej tysiąc i jeden sposobów na relaks, ale niewiele takich, które zapewniają bardzo głębokie odprężenie.
Masaż jest jedną z najlepszych recept na uzyskanie takiego stanu. Jednak kojarzenie go jedynie z relaksacją to błąd. Może zapewnić o wiele więcej korzyści. Istotny jest jednak jego typ.

Relaksacyjny zapewnia maksimum odprężenia. Zwykle używa się do niego przyjemnie pachnących substancji, jak olejki eteryczne albo krem z czekolady. Masowanemu przez masażystę towarzyszą więc doznania węchowe, to dla lepszego rezultatu w zakresie odprężenia. Zapach czekolady wyzwala endorfiny, więc nietrudno o błogie poczucie szczęścia. Olejki eteryczne dają szereg dodatkowych korzyści , nie tylko uprzyjemniają masaż. Jeśli chcemy głęboko się odprężyć, to trzeba skorzystać z oferty kosmetyczki (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html), chyba że jesteśmy szczęściarzami, którzy w domu mają kogoś, kto zna się na masażach relaksacyjnych. Każdy z nich redukując stres działa korzystnie na psychikę oraz na zdrowie.

Wśród masaży są także ujędrniające skórę i odchudzające. Rozbijają one złogi tłuszczu i ujędrniają ciało. Tu już nie o relaks głównie chodzi, nie zawsze są one przyjemne, ale ważny jest efekt odchudzania. Seria takich masaży pomoże schudnąć. Także kiedy chce się usunąć cellulit, by uzyskać pomoc warto odwiedzić salon kosmetyczny, bo da się to zrobić. Szczególną odmianą masaży są lecznicze. Często kieruje na nie lekarz, bo mają wspomóc terapię.
Rodzajów masaży jest wiele. Nawet wśród relaksacyjnych, bo np. nie wspomnieliśmy tu jeszcze o takim, w którym używa się gorących kamieni. Też jest bardzo przyjemny. Każdy, nawet ten typowo dla relaksu daje wiele korzyści. Sam relaks sprzyja zdrowiu, są też dodatkowe korzyści związane z używaniem konkretnych pachnących substancji. Odchudzające dodatkowo wpływają dobroczynnie na stan skóry, nie tylko pomagają schudnąć. Każdy rodzaj to wiele korzyści i często wielka przyjemność. Decydując się na konkretny trzeba zastanowić się, jaka korzyść najbardziej teraz jest ważna. Jeśli masaż ma być prezentem, to najlepiej zafundować coś niecodziennego, jak właśnie ten czekoladowy. W prezencie nie funduje się odchudzającego, bo jeszcze osoba obdarowana pomyśli, iż insynuuje się, że kochanego ciałka w jej przypadku jest jednak za wiele.

Responses:

  1. Masaże to najlepsze co może być. Uwielbiam to uczucie, kiedy wychodzę z salonu po wykonaniu zabiegu. Jestem wtedy pełna energii… :)

  2. To jest chwila, kiedy można nie myśleć o niczym i poddać się temu przyjemnemu uczuciu :)

  3. Masaż to czasem sposób na wyleczenie, mnie w ten sposób pomogli kiedy bolał mnie kręgosłup. A poza tym bardzo miłe uczucie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>