Manicure japoński – naturalnie zdrowe i piękne paznokcie

Moda na zdrowe i naturalne produkty dotarła także do branży kosmetycznej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się manicure japoński, który jest reklamowany, jako naturalna metoda na zdrowe i zadbane paznokcie. Na temat tego rodzaju zabiegu krąży wiele dobrych opinii. Warto zatem nieco bliżej poznać zabieg, który obecnie można wykonać niemal każda kosmetyczka. Bełchatów posiada szeroką ofertę gabinetów urody [swiaturody.com➙polecana kosmetyczka Bełchatów], w których możemy wykonać zabieg japońskiego manicure.

Jak sama nazwa wskazuje, jego konotacje wiążą się z Krajem Kwitnącej Wiśni. To naturalna metoda pielęgnacji paznokci, która zakłada odżywienie, regenerację i wzmocnienie łamliwych oraz słabych paznokci. Jest to zabieg polecany szczególnie tym paniom, które mają już zniszczone paznokcie wcześniejszymi chemicznymi kuracjami. Poza tym manicure japoński jest skierowany dla wszystkich, którzy borykają się z suchymi, kruchymi i łamliwymi paznokciami. Rozdwajające się paznokcie lub te o nierównej płytce również nie stanowią przeszkody przed wykonaniem japońskiego manicure.

Podstawowym celem manicure japońskiego jest znacząca poprawa stanu paznokci, wykorzystując naturalne składniki, takie jak pyłek pszczeli, kreatynę, krzemionkę z morza japońskiego i witaminy A i E. Podczas zabiegu składniki te są wmasowywane w płytkę. Każdy salon kosmetyczny, do którego udamy się wykonać manicure japoński, wykona ten zabieg według tego samego schematu. Podstawą jest dokładne oczyszczenie płytki paznokci z wszelkich lakierów, żeli, odżywek i innych preparatów. Aby skutecznie zregenerować paznokcie, muszą zostać one przywrócone do naturalnego stanu.

Pierwszy krok to usuwanie skórek i moczenie paznokci w ciepłej wodzie. Usuwanie skórek i piłowanie paznokci (na dowolną długość według uznania) to kolejny krok na drodze do zdrowych i zadbanych paznokci w japońskim stylu. Polerowanie płytki pozwoli na zachowanie równego i estetycznego profilu paznokci. Istotą zabiegu jest nałożenie i wtarcie odżywczej pasty, która ma za zadanie poprawić stan naszych paznokci. Aby efekt pasty utrzymał się przez długi czas, a paznokcie lśniły, nakłada się puder. Na koniec paznokcie i skórki smaruje się odżywczą oliwką. Ma ona za zadanie nie tylko nawilżyć i nabłyszczyć, ale ochronić paznokcie przed uszkodzeniami. Warto podkreślić, ze efekt jest widoczny zaraz po zabiegu, a koszt nie jest wygórowany i oscyluje w graniach innych rodzajów manicure. Tylko jednak po japońskim zabiegu możemy się cieszyć naturalnymi i zdrowymi paznokciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>