Leczenie kanałowe – sposób na próchnicę

Próchnica to poważne schorzenie, na które cierpi prawie sześć milionów Polaków. Zaawansowany stan chorobowy zębów oraz niepodjęcie konkretnych działań leczniczych sprawiają, że trzeba zastosować radykalne metody leczenia.

Próchnica to schorzenie, które dotyka większości osób. Na jej wystąpienie składa się wiele różnych czynników. Zaawansowany stan próchniczy w obrębie zębów predysponuje do podjęcia leczenia kanałowego. Ten rodzaj terapii znany jest od wielu lat, natomiast w ostatnim czasie uległ on wielu modernizacjom, dzięki czemu jest bezbolesny i pozwala osiągnąć znakomite rezultaty w krótkim czasie.

Pierwszym etapem leczenia kanałowego jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, które ukaże nam wszystkie ubytki zębowe oraz pozwoli na zdiagnozowanie stopnia zaawansowania próchnicy. Wykonanie tego typu prześwietlenia pomoże także na bezbolesne przeprowadzenie całego procesu leczenia. Po ocenie stopnia próchnicy i miejsca jej występowania, należy przejść do etapu leczenia właściwego. Ilość potrzebnych zabiegów zależy od rozległości toczącego się procesu próchniczego. W pierwszym momencie stomatolog boruje w zębie, aby dostać się do kanału zęba, który powinien być oczyszczony z bakterii oraz próchnicy.

Następnie do środka kanału zęba wkładany jest lek o działaniu bakteriobójczym, który ma na celu zlikwidowanie miejsca nadważenia. Niestety ten typ leczenia jest przeciwwskazany u osób chorych na hemofilię oraz kobiet w ciąży. Nad leczeniem kanałowym powinny zastanowić się także osoby cierpiące na schorzenia sercowo-naczyniowe oraz zaburzenia psychiczne. Niestety po wypełnieniu zęba środkiem bakteriobójczym może on stać się ciemniejszy od reszty naszych zębów. Jest to spowodowane obumieraniem żywej miazgi zęba. W gabinetach stomatologicznych przeprowadzane są zabiegi wybielające zęby, które przynoszą doskonałe rezultaty. Podczas leczenia kanałowego należy wstrzymać się od spożywania alkoholu oraz pożywienia bogatego w węglowodany proste.

Gniezno to miasto, w którym możemy skorzystać z usług wielu gabinetów stomatologicznych, specjalizujących się w leczeniu kanałowym. Adresy oraz opinie o tych miejscach można odnaleźć na stronie internetowej miasta, w zakładce pod tytułem ,,dentysta Gniezno” lub,,stomatolog Gniezno”. Zostały tam zamieszczone także cenniki poszczególnych zabiegów: cenniki dla Gniezna z dentysta-stomatolog.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>