Korona czy proteza – wybór należy do Ciebie

Z uwagi na rozwój nowoczesnych technologii, postęp wkroczył również w dziedzinę medycyny i stomatologii. Obecnie bardzo wiele zabiegów można wykonać niemal bez zbędnego oczekiwania, a efekty widoczne są natychmiast. Dotyczy to także uzupełniania ubytków zębowych. Stomatolodzy z Częstochowy oferują mnóstwo zabiegów w tym zakresie (dentysta-stomatolog.com/czestochowa,1.html), począwszy od implantologii, a skończywszy na odbudowie zęba w postaci korony lub protezy ruchomej. Wysokiej jakości sprzęt, do którego zdecydowanie można zaliczyć bardzo dokładne zdjęcia cyfrowe, pozwalają na przywrócenie pacjentom ich dawnego pięknego uśmiechu. W innych sytuacjach dentysta może przywrócić pacjentowi pewność siebie, dzięki doskonale wykonanej protezie.

Możliwości odbudowy jest kilka. W przypadku pojedynczych ubytków dentysta może zastosować koronę, dzięki czemu nie ma konieczności piłowania innych zębów, które sąsiadują z ubytkiem. W sytuacji, kiedy pacjent zgłasza się z kilkoma ubytkami, stosuje się różnego rodzaju mosty mocowane na sąsiednich zębach. Zdarzają się również pacjenci – i wcale nie należą oni do rzadkich przypadków – którzy z różnych powodów utracili wszystkie zęby. Sposób ich odbudowy uzależniony jest od wielu czynników. W pierwszej kolejności specjalista musi ocenić, czy kości pacjenta są w nienaruszonym stanie. Jeśli badania dadzą zadowalającą odpowiedź stomatolog może zaproponować wszczepienie tytanowych implantów, na których nadbuduje ząb lub cały most. Istnieją również tańsze sposoby na przywrócenie dawnego uśmiechu. Można zastosować protezy ruchome, które będą wyglądały zupełnie jak własne zęby pacjenta.

W dobie dzisiejszego rozwoju stomatolog wraz z protetykiem, jest w stanie przygotować protezę w taki sposób, aby odzwierciedlała ona dawne ustawienie zębów pacjenta. Możliwe jest to na podstawie wysokiej jakości programów komputerowych, którymi dysponuje gabinet stomatologiczny i na podstawie zdjęć pacjenta. Wybór materiału z którego wykonuje się korony i protezy jest uzgadniany z każdym pacjentem indywidualnie. Korony mogą być licowe, porcelanowe i tymczasowe, które stomatolog zakłada pacjentom na czas wykonania protezy bądź korony właściwej. Najważniejszym elementem odbudowy utraconych ubytków jest jednak sama chęć wizyty w gabinecie stomatologicznym, z czym wielu pacjentów ma jeszcze kłopot. Nie trzeba się jednak obawiać, w gabinecie czeka przecież specjalista.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>